Para krytyków. Para geeków. Para. Alicja Górska, Kamil Jędrasiak.

Komentujemy kulturę. Uprawiamy krytykę, nie krytykanctwo.

To pięknie, jeżeli ludzie współdzielą pasję. To pięknie, kiedy przebierają w mnogości potencjalnych sposobów na spędzanie wolnego czasu, a nie – szukają jakiegokolwiek punktu stycznego z ogromną dozą wysiłku. Nasze zainteresowania w wielu punktach się pokrywają, choć jeszcze częściej dopełniają. Kamil nie przepada za czytaniem „dla przyjemności”, Alicja marzy o prywatnej bibliotece. Oboje kochamy popkulturę i dobre jedzenie.

Poznaliśmy się pewnego zimowego dnia. Alicja jak zwykle była zabiegana, myślami w stu miejscach jednocześnie. Wkrótce miała wejść na antenę Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej w ramach Periodyku Kulturalnego. Tego dnia współprowadziła audycję o superbohaterach. Gość, zaproszony przez inną z prowadzących, nieco się spóźniał. Alicja nie wiedziała o nim nic, tyle tylko, że ma na imię Kamil i bzika na punkcie „Gwiezdnych Wojen”. Zobaczyła Go po pierwszym wejściu na antenę, przez szybę, ale zauroczył ją, dopiero kiedy zaczęli rozmawiać. A rozmawiali dużo – i na antenie i poza nią.

Zresztą dalej rozmawiamy. 😉

13412909_1392588797434220_5408383734193956679_nAlicja Górska – doktorantka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego zajmująca się przemianami polskiej krytyki filmowej. Absolwentka filmoznawstwa oraz twórczego pisania na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo – copywriterka.
Początkująca pisarka, która wciąż nie może znaleźć czasu, by skończyć drugi tom debiutanckiego cyklu „Przed Czasem”.
Amatorka wszelakich tekstów kultury – od kina klasy B do perełek z Sundance, od młodzieżowego fantasy do southern gothic czy Prousta. Perfekcjonistka, która wiecznie znajduje się w niedoczasie. Bywa, żem płaczliwa (co Kamil dzielnie znosi).
Dotychczas współpracowałam z: secretum.pl, duzeka.pl, filmaster.pl, zazyjkultury.pl, organizacją Polacy nie gęsi, Ińskie Point. Moim wcześniejszym projektem był recenzent.com.pl. Aktualnie piszę również dla: gry-online.pl, dailyweb.pl oraz (jako oficjalna recenzentka) lubimyczytac.pl. Zawodowo związana jestem z medmesklep.pl

SONY DSC

dr Kamil Jędrasiak – asystent na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zajmujący się związkami gier, kina i innych mediów, a także szeroko rozumianą kulturą graczy. Stopień doktora uzyskał po napisaniu dysertacji pod tytułem: „Gracz jako model uczestnika współczesnej kultury”.
Aca-geek – badacz i fan. Miłośnik popkultury i awangardy, dźwięków i obrazów, słów i gestów, Alicji i bycia z Alicją. 🙂
Zawsze pomiędzy, wiecznie zajęty, zwykle zmęczony, często spóźniony (bo ciągle w biegu).
Wieloletni szef działu filmowego polter.pl. Twórca i koordynator projektu eduGRAcja. Współpracowałem również m.in. z redakcjami: Kino, Ińskie Point, BOLD Magazine, Atraktor, Kwartalnik Filmowy, duzeka.pl.
Zwycięzca nagrody w kategorii „Game Review” podczas konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych 2017.

Kontakt:

Alicja: alicjagorskakrytyk.com.pl

Kamil: kamiljedrasiakkrytyk.com.pl

Ogólny: kontaktkrytyk.com.pl

Wesprzyj nas :)

Wesprzyj nas :)

Krytyki na YT!

logo youtube

Partnerzy:

wydawnictwo literackie
edipresse
wydawnictwo otwarte
zyska i s-ka wydawnictwo
jaguar
państwowy instytut wydawniczy
wydawnictwo dreams
Feeria Young
wydawnictwo czarna owca
Kino Świat

Współpraca:

mediakrytyk
zBLOGowani.pl